BOULDER KIDS 2019 REPORT

Ako všetko ostatné, i tento pretek začal myšlienkou: "A čo keby sme"... ktorú sa nám podarilo vďaka skvelým ľuďom dotiahnuť do úspešného konca. 

Hlavnou ideou bolo ukázať deťom, ako to na súťažiach funguje, aby si to vyskúšali a pripravili sa na preteky Slovenského pohára, aby sa porovnali medzi sebou a motivovali a v neposlednom rade si užili príjemné popoludnie.

Preteku sa zúčastnilo neuveriteľných 29 detí z našich tréningov a krúžkov v Lanovom centre OUTDOORPARK, ktoré pretekali na 26 nových súťažných bouldroch po nových chytoch, ktoré si ani nemali možnosť dopredu odskúšať. 

"Hlavnou ideou bolo ukázať deťom, ako to na súťažiach funguje, aby si to vyskúšali a pripravili sa na preteky Slovenského pohára, aby sa porovnali medzi sebou a motivovali."

Všetky deti liezli všetkých 26 bouldrov, ale nakoniec sa poradie vyhodnocovalo samostatne v týchto vekových kategóriách (U ako under - pod):

  • U10
  • U12
  • U14
  • U16

Vďaka patrí všetkým spoluorganizátorom a pomocníkom, ktorí k tomuto podujatiu prispeli, taktiež sponzorom, vďaka ktorým si deti odniesli domov hodnotné ceny, medaile i diplomy. 

Sponzori podujatia: ATAK, rodičia, Lanové centrum OUTDOORPARK, Move Up Academy

VÝSLEDKY V JEDNOTLIVÝCH KATEGÓRIÁCH

V kategórii U10 dievčatá sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Julka Lešková
  2. Eliška Bodorová
  3. Kika Guregová

V kategórii U12 dievčatá sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Tamarka Urdová
  2. Ninka Šandorová
  3. Adama Bučková

V kategórii U14 dievčatá sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Martina Ontková
  2. Veronika Šibová
  3. Alexia Bučková

V kategórii U10 chlapci sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Filip Kušnír
  2. Adam Kováč
  3. Matej Šak

V kategórii U12 chlapci sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Eduard Železník
  2. Juraj Petranský
  3. Lukáš Tabačko

V kategórii U14 chlapci sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Kubo Veverka
  2. Peťo Stolárik
  3. Oliver Báno

V kategórii U16 chlapci sa na prvých 3 miestach umiestnili:

  1. Jozef Medvec
  2. Maťo Semančík