EURÓPSKY POHÁR V BOULDERINGU - INNSBRUCK

04.05.2019

3. - 4.5.2019 sme sa zúčastnili vôbec prvého Európskeho pohára v boulderingu v Innsbrucku. V zostave Dávid Závacký, Jakub Švub a ja sme museli vyraziť skoro ráno (hlavne ja z východu) aby sme stihli registráciu na mieste. Mal nás tam už čakať Štefan Bednár, ktorý sa tiež zúčastnil pretekov ako bodku za svojim pôsobením na bouldroch vo Švajčiarsku.

Pretekalo sa v jednej skupine na 4 bouldroch / 5 minút štýlom OS. Ja som mal šťastie a štartoval som z 8. miesta (štartová pozícia sa losovala). 

Bouldre boli skvelo odhadnuté, prvý boulder bol skok do strany a potom výlez po štruktúrach, kde sa nám nikomu nepodarilo dosiahnuť do zóny.

Druhý boulder bol silový strop po lištách s kolmým výlezom, kde som doliezol do topu, no bohužiaľ iba jednou rukou, tak sme sa museli s Dávidom uspokojiť so zónou.

Tretí boulder mal na prvý pohľad zapeklitý štart, no nakoniec to bol iba chyták od routesetterov a boulder mal ľahký úvod do zóny, ktorú sme dali všetci s následnými 2mi ťažkými krokmi, kde sa lámal chlieb a takisto i naše nádeje na top. 

Posledný štvrtý boulder bol silový - s trochu morfo krokom do zóny, ktorý sa podarilo prebiť iba Kubovi s následným skokom z obliny do topu ktorý už Kuba nezastavil.


Konečné výsledky

Jakub Švub: 29. miesto

Dávid Závacký: 38. miesto

Miloš Němý: 38. miesto

Štefan Bednár: 46. miesto


Celkovo sme bouldre vedeli dobre prečítať, nebol žiaden problém s nepochopením bouldrov až na malé technické detaily ako chytanie stisku s dierkou palcom atď. Myslím že Kubo by vedel zaliezť i lepšie, ak by nebol dosť nervózny, Pišta sa zničil dvojhodinovým boulderingom deň pred pretekom a nám s Dávidom (najstarší pretekári zo štartového poľa) chýbala trochu silová vytrvalosť a mne i kontaktná sila a výbušnosť. Vieme čo trénovať!

Po pretekoch bolo plánom zostať v neďalekom Zillertale na bouldroch, no upršané počasie nás presvedčilo o návrate domov. S Kubom sme ešte využili možnosť zaliezť si na perfektnej bouldrovke Klettercentra Innsbruck a inšpirovať sa miestnymi možnosťami tréningu.