BLOG

Ďakujeme mestu Prešov za podporu mládežníckej zložky klubu formou dotácie v sume 1524 €, za čo sme kúpili lezecké helmy, istenia na lezeckej stene, reprezentačného oblečenia a ďalšieho lezeckého a športového vybavenia, ktoré prispeli k skvalitneniu tréningového procesu...

Poukážte nám 2% z vašich daní, budeme vám vďační. Môžeme za ne kúpiť laná na lezecké tréningy, sedačky, istiace prostriedky a tréningové prostriedky na skvalitnenie tréningov.

PRETEKY 2020

11.09.2020

Na stránkach SHS JAMES už môžeme nájsť aktualizovaný kalendár pretekov na tento rok, ktory bol značne ovplyvnený Covid 19. Celý kalendár nájdete TU.

Chceli by sme vás pozvať na druhý ročník detského preteku v boulderingu - Boulder Kids, ktorý sa uskutoční v sobotu 21.03.2020. Pre deti bude postavených viac ako 20 súťažných bouldrov všetkých obtiažností, myslíme aj na tých najmenších. Deti budú liezť v štyroch kategóriach, rozdelení podľa veku. Ide o jedinečnú príležitosť vyskúšať si, ako...

Toto je prvý týždeň oddychu! čas na relax, zotavenie. Daj si saunu, masáž, oddychuj. Môžeš ísť i na stenu, alebo na skaly, ale netrénuj, užívaj. Dopraj telu trochu voľna.

Toto je posledný týždeň silovej vytrvalosti, tak sa snaž. Budeme liezť projekty, trénovať silovú vytrvalosť a cross tréning.

V sobotu 19.10.2019 sa v Košiciach na lezeckej stene Rozlomity uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára detí. Súťažilo sa v disciplíne lead, čo znamená lezenie s lanom. Týchto pretekov sa dokopy zúčastnilo vyše 60 detí z celého Slovenska aby si zmerali svoje sily a dosiahli topy v cestách, ktoré ich mali preveriť.

Tento týždeň by sme mali vidieť výsledky z predchádzajúcich tréningov. Stále budeme pracovať na sile prstov a silovej vytrvalosti rôznymi cvičeniami. Máme pred sebou predposledný týždeň silovej vytrvalosti, potom bude týždeň oddych a nabehneme na nový cyklus.

Trénovali sme silovú vytrvalosť 4 týždne a teraz by sme mali vidieť výsledky. Pravdepodobne už sa ti dark dať via ťažkých krokov po sebe a viac bouldrov za jednu session. To je dobre! Pokračuj ďalšie týždne a dostaneme sa k sile a výbušnosti.

Tento týždeň pokračujeme a budeme trénovať silovú vytrvalosť a silu prstov. Budú to bouldrové kolečká, 1- ručné visy a intervalový bouldering.

Pokračujeme v budovaní silovej vytrvalosti a celkovej kondície. Budeme mať objemový bouldering, tréning prstov a projektovanie! Tešíš sa?

Toto je tvoj prvý týždeň 6-týždňovej fázy silovej vytrvalosti. Cieľom je vytvoriť solídny základ, na ktorom môžeme neskôr budovať silu a výbušnosť. Tieto workouty budú o objeme a únave. Budeme cvičiť s vyšším počtom opakovaní a najlepší tréningový stimul získaš až pri posledných opakovaniach pred zlyhaním. Na sile prstov budeme pracovať vismi na...

Pozor futbalové mamičky a tanečné mamičky a oteckovia! Je tu je nový šport, ktorý pomôže vašim deťom fyzicky a duševne sa rozvíjať. Vďaka lezeniu môžu deti súťažiť na vysokej úrovni, získať sponzorov, cestovať a prípadne sa dostať na olympijské hry! Aby boli úspešné, budú potrebovať vašu pomoc.

V sobotu 10.8.2019 bol pre niektoré deti deň "D", na ktorý čakali celé prázdniny... Vyskúšali si lezenie na skalách, niektorí po prvý krát, niektorí už ako ostrieľaní lezci. Našim cieľom bol Dreveník - raj začiatočníkov, alebo naozaj časť zvaná RAJ.

Tí, ktorí sa prihlásili k nám do klubu, majú prichystané u nás tričká! Pre pár najaktívnejších máme tiež supercool šiltovku!

3. - 4.5.2019 sme sa zúčastnili vôbec prvého Európskeho pohára v boulderingu v Innsbrucku. V zostave Dávid Závacký, Jakub Švub a ja sme museli vyraziť skoro ráno (hlavne ja z východu) aby sme stihli registráciu na mieste. Mal nás tam už čakať Štefan Bednár, ktorý sa tiež zúčastnil pretekov ako bodku za svojim pôsobením na bouldroch vo Švajčiarsku.

Veľkú noc sme strávili bouldrovaním v Bore a Ostaši pri Teplicích nad Metují! Počasie nám vyšlo skvelé, veď sa pozrite:

V4 Boulder Cup

01.04.2019

Tento víkend sa niesol opäť v znamení pretekov. V sobotu 30.3 to boli Majstrovstvá Slovenska v lezení detí a v nedeľu 31.3. Slovenský pohár dospelých, ktoré boli súčasťou každoročného festivalu Hory a Mesto Bratislava.

KONČITÁ

24.03.2019

V poslednej dobe viac inklinujem k boulderingu. Jednoducho ma baví ten čistý pohyb, pure power, ničím neobmedzovaný. Iba našimi schopnosťami.

Tento víkend sa v novom lezeckom centre La Skala v Žiline konali Preteky českého a slovenského pohára v boulderingu. Preteky prebiehali na výbornej úrovni kedže sa ich zúčastnila nielen slovenská a česká lezecká špička ale aj pretekári z iných krajín, napr. Poľska.

Ako všetko ostatné, i tento pretek začal myšlienkou: "A čo keby sme"... ktorú sa nám podarilo vďaka skvelým ľuďom dotiahnuť do úspešného konca.


V nedeľu 10.03.2019 organizujeme na lezeckej stene BOULDER detský prípravný pretek BOULDER KIDS. Pretek je cielený pre deti, ktoré navštevujú naše lezecké tréningy a krúžky v lanovom centre.

V poslednej dobe sa často stretávam s tým, že mnoho lezcov- začiatočníkov príde na stenu, lezie mesiac dva aj to nie veľmi pravidelne a už ich môžeme vidieť na campuse poskakovať na tých najmenších lištách so zatejpovanými palcami... Myslíte si, že je to správne? Telo a hlavne prsty potrebujú čas, kým si zvyknú, že na nich visí cela vaša...

Staň sa aj ty členom klubu Move Up Academy a SHS JAMES a zdieľaj s ostatnými svoje lezecké úspechy a neúspechy. Veď v partii to ide všetko ľahšie.

V sobotu 6.10.2018 sa na Košickej stene Rozlomity uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v lezení detí na obtiažnosť, ktoré boli súčasne aj 5. kolom Slovenského pohára lezenia detí.