BLOG

3. - 4.5.2019 sme sa zúčastnili vôbec prvého Európskeho pohára v boulderingu v Innsbrucku. V zostave Dávid Závacký, Jakub Švub a ja sme museli vyraziť skoro ráno (hlavne ja z východu) aby sme stihli registráciu na mieste. Mal nás tam už čakať Štefan Bednár, ktorý sa tiež zúčastnil pretekov ako bodku za svojim pôsobením na bouldroch vo Švajčiarsku.

Veľkú noc sme strávili bouldrovaním v Bore a Ostaši pri Teplicích nad Metují! Počasie nám vyšlo skvelé, veď sa pozrite:

V4 Boulder Cup

01.04.2019

Tento víkend sa niesol opäť v znamení pretekov. V sobotu 30.3 to boli Majstrovstvá Slovenska v lezení detí a v nedeľu 31.3. Slovenský pohár dospelých, ktoré boli súčasťou každoročného festivalu Hory a Mesto Bratislava.

KONČITÁ

24.03.2019

V poslednej dobe viac inklinujem k boulderingu. Jednoducho ma baví ten čistý pohyb, pure power, ničím neobmedzovaný. Iba našimi schopnosťami.

Tento víkend sa v novom lezeckom centre La Skala v Žiline konali Preteky českého a slovenského pohára v boulderingu. Preteky prebiehali na výbornej úrovni kedže sa ich zúčastnila nielen slovenská a česká lezecká špička ale aj pretekári z iných krajín, napr. Poľska.

Ako všetko ostatné, i tento pretek začal myšlienkou: "A čo keby sme"... ktorú sa nám podarilo vďaka skvelým ľuďom dotiahnuť do úspešného konca.


V nedeľu 10.03.2019 organizujeme na lezeckej stene BOULDER detský prípravný pretek BOULDER KIDS. Pretek je cielený pre deti, ktoré navštevujú naše lezecké tréningy a krúžky v lanovom centre.

V poslednej dobe sa často stretávam s tým, že mnoho lezcov- začiatočníkov príde na stenu, lezie mesiac dva aj to nie veľmi pravidelne a už ich môžeme vidieť na campuse poskakovať na tých najmenších lištách so zatejpovanými palcami... Myslíte si, že je to správne? Telo a hlavne prsty potrebujú čas, kým si zvyknú, že na nich visí cela vaša...

V sobotu 6.10.2018 sa na Košickej stene Rozlomity uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v lezení detí na obtiažnosť, ktoré boli súčasne aj 5. kolom Slovenského pohára lezenia detí.

PREŠOV 22.9.2018 - Na lezeckej stene BOULDER v Lanovom centre OUTDOORPARK sa konali Majstrovstvá slovenska v lezení detí. Z našich tréningov Move Up Academy, ktoré sme začali ešte len po prázdninách, sme mali bohaté zastúpenie. V kategórii U14 pretekala Martinka Ontková, v kategórii U12 Marek Jambrich, Juraj Petranský a Miroslav Paľa, a v najmenšej...

Rychlebské stezky sú známe hlavne cyklistickým nadšencom, no málo kto vie, že v rychlebských horách sa nachádza aj cez 800 bouldrov a niekoľko oblastí kde sa dá liezť aj s lanom (Venušine misky, Pišťala). Po tomto zistení sme sa tam rozhodli vyraziť na výlet.

Každý lezec má nejaké ambície a ciele. Nepoznám lezca, ktorý by nechcel niekedy preliezť nejakú konkrétnu cestu, alebo by sa neposťažoval, že je príliš slabý a že na to nemá. Ale všetko sa dá, len treba naozaj chcieť! Samozrejme pri tom treba stáť nohami pevne na zemi a nechcieť hneď modré z neba. Ale je iba na...

Možno všetci sme raz zažili ten pocit, keď sa pozrieme späť a až potom si uvedomíme, čo sa vlastne stalo. Môže to byť dobrý pocit, z úspešne vykonanej práce, alebo pocit sklamania, zlyhania.