Slovenský pohár detí v lezení s lanom

24.10.2019

V sobotu 19.10.2019 sa v Košiciach na lezeckej stene Rozlomity uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára detí. Súťažilo sa v disciplíne lead, čo znamená lezenie s lanom. Týchto pretekov sa dokopy zúčastnilo vyše 60 detí z celého Slovenska aby si zmerali svoje sily a dosiahli topy v cestách, ktoré ich mali preveriť.

Z nášho klubu sa týchto pretekov zúčastnilo celkom 8 detí, pričom pre niektorých to bola premiéra na takejto celoslovenskej súťaži. Vyskúšali si, aké je to liezť pred inými deťmi a rodičmi, naučili sa že musia prekovať svoj strach a nebáť sa spadnúť do lana.

V kategórii U14 pretekali Kubo, Marek a Veronika, ktorí si svoje cesty už museli vytiahnúť. V kategórií U12 to boli za dievčatá Tamarka s Ninkou, a za chlapcov Edko s Andrejom. V tejto kategórii sa najviac darilo Tamarke, ktorej sa podarilo postúpiť aj do poobedného finále, to je však veľmi nevyšlo a skončila na 5.mieste. V najmladšej kategorii U10 nás na svojích prvých pretekoch reprezentoval Adamko, ktorému sa darilo na týchto pretekoch najlepšie. Podarilo sa mu postúpiť do finále a tam obsadiť krásne 3.miesto.


Výsledky

Kategória U14:

Veronika Šibová -  12. miesto 

Marek Jambrich -  11. miesto

Jakub Veverka -  8. miesto

Kategória U12:

Tamarka Urdová -  5.miesto

Ninka Šandorová - 13.miesto

Edko Železník - 9.miesto

Andrej Mojžiš - 11.miesto

Kategória U10: 

Adam Kováč -  3.miesto

Celkové výsledky z pretekov nájdete TU.

FOTOGALÉRIA