SOBOTA PLNÁ LEZENIA

09.10.2018

V sobotu 6.10.2018 sa na Košickej stene Rozlomity uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v lezení detí na obtiažnosť, ktoré boli súčasne aj 5. kolom Slovenského pohára lezenia detí. 

Na tieto preteky sme nešli s veľkými očakávaniami, kedže to boli pre deti prvé preteky s lanom. Išlo nám hlavne o skúsenosti, prísť vyskúšať si pretekový systém, ktorý je iný ako pri boulderingu (na cestu máte len 1 pokus), okúsiť trošku tej nervozity, ktorú má azda každý z nás pred pretekmi ale hlavne si zaliezť.

Ako to je pri každom preteku po príchode sme sa registrovali dal si spoločnú rozcvičku a čakali na pokyny. Po úvodných slovách prišlo na rad lezenie. V kvalifikácii sa lepšie darilo Tamarke ,ktorej sa podarilo vybojovať si miesto vo finále v kategórii U10. Jurajovi ušlo finále veľmi tesne, pretože bol prvý chlapec ktorý nepostúpil zo svojej kategórie.

Finále v Tamarkinej kategórii bolo veľmi vyrovnané, kedy tri dievčatá (vrátane Tamarky) doliezli do toho istého miesta v ceste. Na to, že to boli naše prvé preteky s lanom sa Tamarka po skvelom výkone vo finále umiestnila na konečnom 3.mieste, z čoho sme mali veľkú radosť.

Aj napriek malým očakávaniam pre nás tieto preteky dopadli super. Deťom sa na pretekoch páčilo a už sa tešia na ďalšie z čoho máme my ako tréneri veľkú radosť.