V4 Boulder Cup

01.04.2019

Tento víkend sa niesol opäť v znamení pretekov. V sobotu 30.3 to boli Majstrovstvá Slovenska v lezení detí a v nedeľu 31.3. Slovenský pohár dospelých, ktoré boli súčasťou každoročného festivalu Hory a Mesto Bratislava. 

Majstrovstvá Slovenska v lezení detí v boulderingu

Na sobotných Majstrovstvách Slovenska sa zúčastnili naše 4 deti z tréningov: Tamarka, Juraj, Edko a Miro, pričom všetci štyria pretekali v kategórií U12.

Najlepšie sa darilo Jurajovi, ktorý skončil na zemiakovom 4. mieste v kategórii U12. Edkovi sa tentokrát veľmi nedarilo,  často mu chýbalo pár výškových centimetrov, ktoré ho delili od úspešných prelezov, ale nevzdával to a bojoval! Mirovi, ktorý s nami začal trénovať ešte len pred pol rokom zatiaľ ešte chýba potrebná sila v prstoch a taká tá ,,vylezenosť" ale to ešte dotrénujeme. 

Tentokrát ako jediné naše dievča pretekala Tamarka. Tamarka liezla veľmi pekne podarilo sa jej vyliezť 5 bouldrov a dať všetky zóny, no na medailu to bohužiaľ nestačilo. 

Po pretekoch si deti vyskúšali ešte rôzne sprievodné aktivity. Vyplnili si svoj preukaz dobroduha, výskúšali jazdu cez prekážky na bicykloch v bike zóne, otestovali si svoj čuch a chuť, zaveslovali si na veslovacom trenažéri vo vodáckom expedičnom kútiku a takisto aj vzdušnú prekážku - prechod po slakline.


Slovenský pohár dospelých a mládeže v boulderingu

V nedeľu pretekali dospelí. Od nás to bolo trojčlenné zastúpenie v zložení: Miloš, Oliver a Kika. Milošovi a Kike sa po vydarenej kvalifikácií podarilo postúpiť do večerného finále. Miloš postupoval z druhého a Kika zo štvrtého miesta. Oliverovi chýbalo na postup veľmi málo, len jeden Top ale aj tak skončil celkovo na peknom 11. mieste.  

Vo večernom finále pretekali najskôr ženy a potom nasledovali muži. Kike ani Milošovi sa finále veľmi nevydarilo podľa ich predstáv a skončili zhodne na 8. miete. Nevadí o dva týžne budú mať šancu na reparát tentokrát už na ich domácej stene v Prešove. 

Na bedni sa umiestnil Oliver, ktorý skončil vo svojej kategórií U20 na peknom 3.mieste.