KONČITÁ

24.03.2019

V poslednej dobe viac inklinujem k boulderingu. Jednoducho ma baví ten čistý pohyb, pure power, ničím neobmedzovaný. Iba našimi schopnosťami. 

Na východe sme ale limitovaný množstvom bouldrových možností. V ciezkowiciach sme už boli a po tom, ako zakázali hornú časť, nám toho veľa na lezenie nezostalo. V tatrách zase ešte šutre ležia pod snehom a pod šutrami medvede, tak voľba padla na Končitú! 

Nakoniec z toho bola riadna východniarska session!

Len tak napíšem na messenger Zavakymu: "V sobotu Končitá?" Odpoveď je jasná: "Jasné, ideme tam s rodinkou, i Vilko príde!" S Vilkom sme sa nevideli skoro rok, nestretneme sa v PO, ani v KE, ale Končitá má asi zvláštnu mágiu v sebe.

V sobotu vyrážame už u šiestej z PO, povinná zastávka na Štrbe, káva a hoďdog a potom už len režeme serpentíny. Ja som na Končitej po druhý krát, ostatná posádka objavuje krásy tohto miesta po prvý krát, tak ich vediem rovno pod Krokodíla. 

Rozlezieme sa na Žabe, ktorú obliezame zo všetkých smerov. Keď už nie je čo liezť, ideme pod Krokodíla. Tento monument naháňa strach. Rozložím si bouldermatky, omrknem líniu a nastúpim, že si vyskúšam kroky. Zrazu som v madle a dych sa zrýchľuje. Len nespanikáriť. Spadnúť zo 6m a trafiť tie 2 bouldermatky by bol asi problém...

Ešte sa sem vrátime...

Prišiel Zavaky a presúvame sa k Prove. Kikuš s Oliverom sa zakúsli do Apatie a Apetítu s apatiou a s Vilkom spomíname na prvé prelezy Jelínkovej sily. Tento boulder vďačí svojmu názvu fľaši borovičky zn. Jelínek, ktorá čakala na vrchole na prvého pokoriteľa tejto linky. 

Na prove Peťo Gašiak s teplomerom čaká na podmienku v Medových rezoch. Pridávam sa k nemu, no nedarí sa mi ani poriadne nastúpiť. Silák je to! Využívam jeho ďalšie superschopnosti a vedomosti krokosledov miestnych klasík a rýchlo ( si vyleziem Le wall a Fly like a eagle, čo sú jednoznačne top bouldre! 

Ostatná časť posádky sa presúva k Planétke a tak i my zanechávame sladké Medové rezy a pridávame sa. Kikuš s Oliverom skúšajú miestne klasiky a Kike sa darí vyliezť svoje prvé 6B, Od buka do buka.

Bodku za skvelým dňom so super partiou dotvára už iba praskajúci ohník a vôňa slaninky pod hviezdnou oblohou. Ešte sa sem určite vrátime. 

FOTOGALÉRIA